Z NAšEJ KUCHYNE

medy

/ 01

kvetový

world-class men's haircuts

Je to najrozšírenejší med . Ukrýva v sebe množstvo chutí, pretože je v ňom zastúpená celá pestrosť prírody. Vo veľkom množstve obsahuje nektár z ovocných stromov a jarných kvetov. Obsahuje peľové zrnka rôznych rastlín,
v ktorých je zastúpené celé spektrum vitamínov. Používa sa ako univerzálny liek pri angínach a prechladnutiach. Všetky bylinkové čaje by sme mali sladiť kvetovým medom.

 

 

Cena 6 € / 950g.

/ 02

lesný

never out of style

Lesný med v sebe spája vlastnosti kvetových a medovicových medov. Sú v ňom zastúpené minerálne látky aj vitamíny vo vyváženom množstve. Spája v sebe lúku aj les. Používa sa pri rekonvalescencii, pooperačných stavoch, pretože rýchlo telu dodáva potrebnú energiu. Tiež sa používa pri zápaloch dýchacích ciest.

 

 

 

Cena 8 € / 950g.

/ 03

agátový

the classic choice

Včely ho získavajú z nektáru kvetov agátu. V čistej forme je riedky a skoro bezfarebný. Má jemnú arómu a vynikajúcu chuť. Kryštalizuje veľmi pomaly.
Agátový med používame ako podporný prostriedok na posilňovanie organizmu, pri nespavosti, liečení žalúdočných, tráviacich ťažkostiach a chorobách ľadvín.

 

 

 

Cena 8 € / 950g.

/ 04

lipový

the classic choice

Pri kvitnutí líp včely usilovne prinášajú nektár z kvetov líp. Tento med patrí medzi najkvalitnejšie medy. Má intenzívnu arómu po lipovom kvete. Účinne pôsobí pri zvýšených teplotách, má protizápalový účinok. Používa sa pri liečbe zápalov horných ciest dýchacích, pri zápaloch priedušiek, pri angínach. Podporuje potenie.

 

 

 

Cena 10 € / 950g.

/ 05

medovicový

the classic choice

Medovicové medy vznikajú pozbieraním sladkých štiav z listnatých a ihličnatých stromov. Včely ich spracujú na veľmi kvalitný med. Medovicové medy účinne pôsobia antisepticky a protizápalovo v dýchacích cestách, pľúcach a močovom aparáte. Živice obsiahnuté v medovicovom mede pôsobia ukľudňujúco  na podráždenie a zápaly žalúdka. Obsahuje veľa minerálnych látok a minimum peľových zŕn, preto je tento med najvhodnejší pre ľudí trpiacich alergiou.Cena 12 € / 950g.