Z NAšEJ KUCHYNE

včelie produkty

/ 01

peľ

najlepšia kvalita
pel1

Včely peľ prinášajú z kvetov do úľa na zadnom páre nôh vo forme peľových obnôžok. Dve obnôžky obsahujú3 – 4 milióny peľových zŕn a včela na ich nazbieranie potrebuje navštíviť približne 500 kvetov. Peľ obsahuje celé spektrum vitamínov, B1, B2, B6, C, A, H a iné v prírodnom stave. Používa sa pri liečení pečene, prostaty a blahodárne pôsobí na črevnú flóru. Ovplyvňuje psychiku a upokojuje nervy. Podporuje prekrvenie mozgu a zlepšuje schopnosť myslenia. Používa sa pri stavoch vyčerpania, únavy a stareckých problémoch.

Cena 3€ / 100g.

/ 02

propolis

najlepšia kvalita

surový

Základom propolisu je zmes živíc z vyrastajúcich pupeňov stromov. Včely ho používajú na dezinfekciu úľa. Zaplňujú nim medzery menšie ako 3 mm. To im pomohlo prežiť milióny rokov pri tlaku rozličných chorôb. Úľový priestor je sterilnejší ako operačná sála. Flavonoidy obsiahnuté v propolise mu dodávajú imunologické vlastnosti, ktoré v porovnaní a antibiotikami majú široké spektrum účinnosti proti baktériám, vírusom a hubám. To si samozrejme všimli aj ľudia používajú ho pri dezinfekcii poranení a ostatných chorobách.

Cena 2 € / 25g.

tinktúra

propolisova tinktura

Propolisová tinktúra
Je to roztok propolisu v 75 % liehu. Používa sa pri hnisavých, zle hojacich sa ranách. Zriedený roztok sa používa na dezinfekciu ústnej dutiny pri paradentóze, angínach a chrípkových epidémiách. S úspechom sa používa aj pri liečbe prostaty a žalúdočných problémov. Fľaštička propolisovej tinktúry, ako prvá pomoc, by nemala chýbať v žiadnej domácnosti.

Cena 3 € / 30g.

masť

Propolisová masť
Propolisová masť je propolisový prášok rozpustený v lekárenskej vazelíne. Používa sa pri rôznych kožných problémoch, exémoch, popraskaných perách a pokožke. Má dezinfekčné účinky pri liečbe hemoroidov. Jej liečivé účinky sa preukázali aj pri používaní pri preležaninách.

Cena 3 € / 50g.

/ 03

materská kašička

najlepšia kvalita

Materská kašička je priamym produktom včiel. Vytvárajú ju včely robotnice v hltanových žľazách. Používajú ju ako potravu pri chove mladých matiek. Jej chuť je kyslá, mierne trpká. Materská kašička je citlivá na teplo, preto sa musí uskladňovať v chladničke. Materská kašička nemá vyhranený účinok len na niektoré orgány, ale prenikavo zvyšuje vlastné obranné sily organizmu. Z tohto hľadiska je cenným podporným liečivom. Má priaznivé účinky pri liečení aterosklerózy, bronchiálnej astme, chorobách pečene, vyčerpaní organizmu, depresiách, angíne pektoris, skleróze multiplex a iných.

Cena 15 € / 15g.